Informace k maratonu

Červený zámek Hradec nad Moravicí

Všechny milongy se budou odehrávat v sále novogotického Červeného zámku, který je součástí zámeckého komplexu Hradec nad Moravicí. Je pro vás připraven velký taneční dřevěný parket 370 m2. Na místě bude občerstvení, večeře a po celou dobu bude otevřen bar s obsluhou. U vchodu bude připravena šatna a nad sálem relaxační prostor pro odpočinek. 

Program Tango Entre Arcos 2020


Pátek 28.2.2020

18.00 - 23.00 - Večerní milonga
TDJ Vladimír Dudr (Česko)

22.00 - oficiální zahájení maratonu

23.00 - 04.00 - Noční milonga
TDJ Lady J (Polsko)

20.00 - 21.00 teplá večeře
1.00 - 2.00 polévka

Po celou dobu maratonu bude k dispozici voda, káva, čaj a ovoce.


Sobota  29.2.2020

11.00 - 12.00 Možnost prohlídky zámku s průvodcem
(objednávka při registraci maratonu)

12.00 - 17.00 - Odpolední milonga
TDJ Tomek Lison  (Polsko)

17.00 - 22.00  - 
Večerní milonga
TDJ 
Max Marzano (Itálie)

22.00 - 04.00 - Noční milonga
TDJ 
Evgeny Morozow (Rusko)


15.00 - 16.00 pozdní teplý oběd
20.00 - 21.00 teplá večeře
1.00 - 2.00 polévka

Po celou dobu maratonu bude k dispozici voda, káva, čaj a ovoce.


Neděle  1.3.2020

11.00-12.00 České regionální gurmánské ráno

12.00 - 18.00  - Odpolední milonga

TDJ 
Luis Cono (Chile / Švédsko) 

15.00 - 16.00 polévka

Po celou dobu maratonu bude k dispozici voda, káva, čaj a ovoce. 


Neděle 1.3.2020

20.30 - 23.00 Mini after-party
Zůstáváte po maratonu ubytovaní do pondělí a nechcete sedět v neděli večer sami v hotelu? Přesně pro vás pořádáme v neděli večer mini after párty v restauraci Sport (kousek pod zámkem). Můžete jen posedět, ale bude hrát i tangová hudba, takže, kdo bude mít chuť ještě i tančit, tangové boty s sebou. :-)
Restaurace Sport, Gudrichova 762, 747 41 Hradec nad Moravicí Tango DJ team


TDJ Vladimír Dudr

(Česko - Praha)

Každý týden hraje na pravidelné milonze milonze v Praze. Od roku 2012 byl jako TDJ na ~ 350 tango událostech po celé Evropě. Obvykle hraje hudbu od konce dvacátých do konce padesátých let.

"Každé tango, které pouštím, by milonze mělo nabídnout něco nového. Hledám dokonalé tandy a dokonalý čas pro uvolnění síly hudby nahrané před devadesáti lety. Neřídím se pravidly, ale nápady a myšlenkami vzešlými při poslechu hudby, při tanci i studiem žánru a jeho historie." 

TDJ Lady J  (Justyna Jedrzejewska)

(Polsko - Varšava)

Je především tanečnicí. Tanec byl od dětství součástí jejího života a nakonec se pro ni stal vším. Cesta od tanguery k DJ byla velmi krátká. Jako DJ začala hrát v roce 2011 na pravidelných milongách ve Varšavě a poté na maratonech a festivalech po celé Evropě. Bere ohled na náladu na tanečním parketu a udržuje rovnováhu mezi rytmickými a romantickými tangy tak, že hudba nutí lidi tančit až do poslední tandy. Baví ji rozmanitost i ladění tand. Pomocí hudby přináší do našeho tance spoustu energie a nečekaných emocí.

Je to HUDBA, která nás inspiruje k tanci!

TDJ Max Marzano

(Itálie - Řím)

Max Marzano je velmi tradiční tango DJ a sběratel originálních gramodesek. Jeho základem jsou zejména D'Arienzo Shellacs z '36 -'39.

Jeho styl odráží jeho velkou vášeň pro tradiční tango
a pokaždé se snaží zprostředkovat ducha "Milonga Porteña".

Pravidelně hraje hudbu na některých předních milongách v Římě. Jako DJ hraje v Evropě i po celém  světě během tango akcí, festivalů a maratonů. V letech 2014-2015 organizoval v Římě "Milonga Academia".

TDJ Evgeny Morozow

(Rusko - Moskva)

Jeden z nejslavnějších a nejoblíbenějších ruských tango DJ. Profesionál, nadšenec a inovátor se smyslem pro jedinečný zážitek.
Zakladatel alternativního tanga v Rusku, přední DJ legendárního #MilongaChique, tvůrce komunit
# NeoTangoInMoscow a # РаритетнаяМилонга.

«Miluji" La Guardia Vieja "s jeho mystickým
a jasným rytmem. Miluji tango "Zlatého věku", vytváří pocit útulnosti a slávy! Líbí se mi "Orquestas modernas", které hrají klasické tango kousky a pracují s tradiční hudbou
. A samozřejmě rád vytvářím dobrá hudební překvapení!

Hraji jen ty skladby, které skutečně mají energii, živé emoce a na které lidé opravdu chtějí tančit. Používám speciální software a hardware k dosažení nejvyšší kvality a hladkého zvuku. »

TDJ Tomasz Lison

(Polsko - Tychy)

Tomek hrává pravidelně na polských festivalech
a také na naší milonze Tanguera v Ostravě. Milujeme jeho styl hraní a těšíme se, čím nás na maratonu překvapí :-)

"Vážím si tradičního tanga a často hraji staré mistry. Přesto si mezi všemi velkými skladateli vážím nejvíce Pugliese, za nádhernou výbušnost emocí a harmonickou rozmanitost rytmu. Navíc jsem hluboce vděčný, že tango nezemřelo spolu
s koncem "zlaté éry", prospívá a překvapuje. Proto hledám inspiraci také v moderních kapelách. Existuje pouze jedna podmínka - musí to být stále tango, musí to být hudba, na kterou se dá tančit. Nejdůležitější je pro mně udržet při výběru tand energii na podlaze, bez ohledu na to, zda se jedná o hudbu nových nebo starých mistrů. Protože D'Arienzo je energetická sopka, ale kluci z "La Juan D'Arienzo" hrají tak úžasně, že děda D'Arienzo může být pyšný. Ups, právě jsem odhalil, který orchestr budu určitě hrát ..."

TDJ Luis Cono

(Chile, Švédsko - Malmö)

Luis je tango DJ z Chile, který žije ve Švédsku.
Na Tango Entre Arcos bude Luis hrát krásné tandy pro tanec v blízkém objetí. Svým stylem hraní vám umožní zažít příval energie, kterou tango nabízí a zanechá tak ve vás krásné vzpomínky na Hradec.

Luise známe jako skvělého tango DJ z maratonů v Polsku. Dokáže namíchat opravdu neuvěřitelnou směs tand tak, aby energie viditelně proudila celým sálem.

Fotograf


Soňa Komárková (Česko - Ostrava)
Během maratonu pro vás budu fotit. Fotívám pravidelně české a polské milongy, tangové festivaly i maratony v Polsku. Baví mně hledat paprsky světla na ztemnělých milongách, které na okamžik odkryjí vaše zaujetí, emoce a ukáží vnější i intimní svět a magii tanga. Mé fotografie najdete zde.

Část galerie prvního ročníku maratonu ENTRE ARCOS: 
https://www.tango-entre-arcos.cz/fotogalerie/