Informace k maratonu

Program Tango Entre Arcos 2019


Pátek 1.3.2019

18.00 - 23.00 - Večerní milonga
TDJ Daniela "La Mariquita" Borošová (Česko)

20.00 - oficiální zahájení maratonu

23.00 - 04.00 - Noční milonga
TDJ Krzysztof Rumiński (Polsko)

22.00 - 23.00 teplá večeře

Po celou dobu maratonu bude k dispozici voda, káva, čaj a ovoce.


Sobota  2.3.2019

Dopoledne - Možnost prohlídky zámku s průvodcem

12.00 - 17.00 - 
Odpolední milonga
TDJ Luis Cono (Chile / Švédsko)

17.00 - 22.00  - 
Večerní milonga
TDJ 
Darek Tybińkowski (Polsko)

22.00 - 04.00 - Noční milonga
TDJ 
Jonas Maria Joma (Německo)


15.00 - 17.00 pozdní teplý oběd
22.00 - 23.00 teplá večeře

Po celou dobu maratonu bude k dispozici voda, káva, čaj a ovoce.


Neděle  3.3.2019

12.00 - 17.00  - Odpolední milonga
TDJ Katharina Gewert (Německo)

14.00 - 16.00 teplá polévka

Po celou dobu maratonu bude k dispozici voda, káva, čaj a ovoce. 


Tango DJ team


TDJ Daniela "La Mariquita" Borošová 

(Česko - Praha)

Daniela miluje výzvy. Výzvou je vybrat správnou hudbu. Hudbu, kterou si lidé mohou vychutnávat a oblíbit. Hudbu, která modeluje atmosféru způsobem, jakým by chtěla.

Styl hraní závisí na podmínkách - druhu události, taneční úrovni účastníků, aktuální atmosféře apod. Hraje pouze tradiční hudbu včetně současných orchestrů, které používá jako koření.

Obvykle začíná pěknými nahrávkami ze Zlaté éry, na které lze snadno tančit, aby se tanečníci zahřáli. Pak pozoruje a snaží se sestavit tandu podle aktuálních podmínek.

Hrává na pravidelných milongách a maratonech
od Londýna po Istanbul.

TDJ Krzysztof Rumiński

(Polsko - Toruň)

Krzysztof pochází z polské Toruně, která je proslulá svou dlouhou tangovou tradicí.

"Vybírám hudbu tak, abych tanečníkům vytvořil nejlepší atmosféru pro krátký hudební flirt. Často nabízím ohrané perly, na které rádi tančíme, protože je známe. Také ale hledám neznámé drahokamy, které si zaslouží být objeveny. Nemám oblíbený orchestr, dosud jsem nenalezl své primus inter pares. Na každé mé milonze se přes reproduktory dostanou di Sarli, Canaro, Troilo, D'Arienzo, Rodriguez a další kolegové ze Zlatého věku."

Krzysztofa známe z polských tango maratonů. Líbí se nám, že tandy skládá od srdce, s velkým zaujetím a citem pro atmosféru.


TDJ Luis Cono

(Chile, Švédsko - Malmö)

Luis je tango DJ z Chile, který žije ve Švédsku.
Na Tango Entre Arcos bude Luis hrát krásné tandy pro tanec v blízkém objetí. Svým stylem hraní vám umožní zažít příval energie, kterou tango nabízí a zanechá tak ve vás krásné vzpomínky na Hradec.

Luise známe jako skvělého tango DJ z maratonů v Polsku. Dokáže namíchat opravdu neuvěřitelnou směs tand tak, aby energie viditelně proudila celým sálem.

TDJ Darek Tybińkowski

(Polsko - Łódź)

Darek je bývalým muzikálovým a divadelním tanečníkem. Aktuálně je vášnivým vyznavačem tanga a organizátorem pondělních polských milong v GKO. Jeho hudební vkus začíná u skladatelů před Zlatou érou a sahá až k současným orchestrům. Vybírá  skladby a umělce tak, aby pomohl tanečníkům vychutnat tangové objetí, udržet atmosféru a energii na tanečním parketu.

TDJ Jonas Maria Joma

(Německo - Kolín nad Rýnem)

Jonas přináší na parket pomocí své hudby
a jedinečné osobnosti vulkán energie a radosti.
Při jeho tandách není možné zůstat sedět.

Říká: "ponořte se do nádherné vášně TANGA. Já sám jsem velmi vděčný, že tango hudba přišla do mého života. Je to dar, který mě naplňuje. Děkuji vám, že mi umožňujete hrát, poslouchat, seznamovat se a tančit. Během toho se mohu ponořit do jiného světa - mystiky, nálady, melodie, atmosféry, fantazie.

Hudba, texty, melodie a tanec mě inspirují a dávají mi to, co mi v tomto světě chybí; pak cítím energii!

Mysl, tělo a duše se spojují a tvoří celek.

Hudba mě mění, dává mi extázi, nechávám pocity proudit .

Vím, co dělám a miluji to, co dělám! Chci, aby vaše vnitřní dítě rozkvétalo, tak jako se mé vnitřní dítě oživuje hudbou, rytmem, emocemi, radostí a zábavou. Se svou hudbou bych vám chtěl vyprávět příběh a vzít vás na cestu.

Tango by mělo být oslavou pro nás všechny. Vzájemné dávání a užívání. Rád s vámi budu oslavovat, protože vás miluji jako lidi, protože miluji hudbu. Nejkrásnější nálady a okamžiky jsou vždycky prožívány společně! "

TDJ Katharina Gewert

(Německo - Oberhausen)

Katharina miluje hudbu a tanec odjakživa. V roce 2011 začala tančit tango, tanec, který dává nejvíce hudby její duši. Láska Kathariny k tangu, její znamenitá chuť a cit jsou dobře známy na milongách v Německu.

V roce 2017 ji její nevyčerpatelná energie povzbudila k tomu, aby začala organizovat Milongové večery v Oberhausenu, kde se dělí s ostatními o svou radost z tango hudby. Její večery se staly jedněmi z nejpopulárnějších tanečních akcí v okolí. Hraje na mnoha tangových akcích v Německu, Holandsku a Polsku.  

Fotograf


Soňa Komárková (Česko - Ostrava)
Během maratonu pro vás budu fotit. Fotívám pravidelně české a polské milongy, tangové festivaly i maratony v Polsku. Baví mně hledat paprsky světla na ztemnělých milongách, které na okamžik odkryjí vaše zaujetí, emoce a ukáží vnější i intimní svět a magii tanga. Mé fotografie najdete zde.